| Daniel027 a întrebat:

Salut! In prezent mi-am pus destul de solid bazele in front-end (HTML, CSS, JS) si atat. Pe langa asta, stiu sa lucrez si cu Git. Intrebarea mea era: Daca voi primi primul job in domeniu ca front-end, se asteapta sa am cunostinte de backend neaparat? Adica din primele luni voi fi obligat sa fac si task-uri de backend? Nu am cunostinte de backend si nu stiu daca se poate castiga un post doar pe aceasta pozitie (de front-end), fara vreo cunostinta de backend. Imi poate clarifica cineva cum sta treaba in primele luni dupa ce te angajezei ca junior? Multumsc, dau funda.

1 răspuns:
| sierra1 a răspuns:

Depinde de la job la job, de la o fișă a postului la alta. Dar tu incearcă de aia... Oricum, de invățat, o să inveți "din mers"