| Aurel_Puma_1999 a întrebat:

Intrebarea mea este urmatoarea:Vreau sa ma transfer de la un liceu care nu imi prieste la alt liceu am media de intrare din ultimul an... Vreau sa ma transfer la mecanica trebuie sa mai dau teste ceva.Si dati-mi si niste indicati cu ar trebui sa actionez.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu spui in ce clasa esti. Spune aceasta si iti voi da un raspuns concret.
De asemenea poti citi si prevederile ROFUIP, art.135 si urmatoarele, le gasesti si aici:
http://juridicisjiasi.net63.net/......202014.pdf

| Aurel_Puma_1999 explică (pentru Ioandelasal):

Clasa a-IX-a

| Ioandelasal a răspuns (pentru Aurel_Puma_1999):

Te poti transfera abia dupa sem.I si, daca schimbi profilul, va trebui sa dai diferenta.
Transferul poate fi aprobat numai daca ai avut media de admitere cel putin egala cu a ultimului intrat de la profilul la care vrei sa te transferi.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dai diferențele de profil.
O cerere motivată la conducerea liceului unde vrei să te transferi.
Pa, pa.