| CalculatorASU a întrebat:

Salut, întrebarea mea sună cam așa:
Pentru admiterea la una dintre școlile de subofițeri de poliție sau la Academia de poliție trebuie să ai media minimă la purtare 9, adică notele din clasa a 9-a, a 10-a, a 11-a și a 12-a împărțite la 4 să dea minim 9?
Mă tot uit pe diverse site-uri și nu mai înțeleg nimic... unul spune că media anilor(cum am calculat eu mai sus), altul spune că dacă ai într-o clasă media 8 și pe restul 10 nu mai poți concura.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu. Mediile la purtare trebuie sa fie de 9 si 10 in toti anii de liceu, iar media generala a fiecarui an, sa fie peste 9.

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Este bine cum ai calculat tu, media generala la purtare a anilor de liceu trebuie sa fie de cel putin 9.