| Oyasumi a întrebat:

Salut,is bun la geografie, la fizica si foarte bun la chimie. Vreau sa urmez Universitatea de petrol si gaze naturale, Ploiesti.Dar acum nu stiu ce profil sa aleg.Ce credeti ca mi s-ar potrivi?

2 răspunsuri:
| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

De ce nu te duci la Bucuresti? univ din ploieste e de toata cacaua, te faci de ras in fata societatii

| petriinna a răspuns:

Hmm...parerea mea este sa urmezi un profil uman chiar daca te pricepi la fizica si chimie, parerea mea este sa alegi SS, o sa-ti deschizi foarte mult latura comunicativa... daca dai spre exemplu la SN o sa te saturi de atata biologie si la mate-info o sa-ti sara capacele de atata matematica care nu o sa-ti trebuiasca.