| anonim_4396 a întrebat:

Salut. La anul doresc să merg la mate info intensiv info. Am foarte multe intrebari despre acest profil. Pot da proba de bilingv chiar daca nu reusesc sa ma duc la bilingv? Din cate am auzit se dau 4 bacalaureate și 4 teze pe sem. Dacă imi place matematica intr-un fel si sunt de nivel mediu un pic spre "pro" ma voi descurca la m1 si info? Am auzit ca sunt destul de grele... Daca are cineva un orar de clasa a 9 a la mate info intensiv info ar fi super.La romana ma incurc mai mult decat la mate. Romana are destula teorie, in timp ce la mate e sa o intelegi, dar si teorie..este destula..La Bilingv, la ce materii se predă în engleză? Am auzit zvonuri ca cica daca bilingvul o sa ai un salariu mai mare, dar cine stie. Eu unu pana acum ma descurc in "tehnologie" sa zic asa si crd ca ma voi descurca daca voi fi atent la ore, voi face ore suplimentare, voi face notite frumoase si sa citesc. Consider ca este o activitate importanta pentru viata de zi cu zi. Astept sfaturi si o noapte frumoasa!

Răspuns Câştigător
| Andreea014 a răspuns:

Daca te pricepi la matematica si avansezi in domeniul IT o sa ai un salariu mare, prietenul meu este la mate info si face 5 ore pe saptamana si 2-3 de engleza, si 2 de romana.