| DraghiciLuca a întrebat:

Salut! La anul voi avea examenul din clasa a 8 a, și as dori sa ma duc pe stiinte sociale! Dar am doua întrebări:
1. Ce joburi pot sa lucrez cu aceste studii?
2. Dacă termin și facultatea aici, pot sa ma angajez în alta tara? Sau pot sa fac facultatea în alta tara?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

1 nimic ca și calificat
2 îhî dar... intră și tu mai intâi la liceu

| StoicAnalysis a răspuns:

Ai putea sa te inscrii dupa ce termini liceul de profil in stiinte sociale, la o facultate de drept sau de pedagog. Cam astea doua in principal. Poti si aici si in alta tara daca iti permiti.
Ca si joburi... poti sa te faci: psiholog, pedagog, notar, avocat, procuror, judecator, etc... Cam orice job ce presupune munca cu oamenii