| sandmonkey a întrebat:

Salut, la ce pot da in cadrul armatei, avand bacul luat si cu teste la admitere de romana, engleza(deoarece am fost la filologie)?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti candida la ce vrei: scoala de subofiteri sau o facultate din cadrul unei academii militare.
De asemenea te poti angaja ca SGP.

| sandmonkey explică (pentru Ioandelasal):

Pai am vazut ca la scoala de subofiteri basarab 1 se da admitere din fizica si matematica.

| Ioandelasal a răspuns (pentru sandmonkey):

Daca vrei sa intri acolo inveti ce se cere, daca nu te orientezi spre alta.
Am spus ca poti candida, asta nu inseamna ca o sa si reusesti, daca nu stii bine materia ce se cere la admitere.