| SucDăMere a întrebat:

Salut, la facultate se merge zilnic la cursuri? Sau se mai întâmplă să ai și zile în care nu ai niciun curs?

11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de facultate. Oricum cursurile sunt facultative. Eu am avut semestre cu noroc că d nu avea nimic vinerea. Am avut și semestre cand vinerea aveam doar un curs și nu mergeam

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu vrei sa faci facultatea din pat?

| SucDăMere explică (pentru CristiDinBucuresti):

N-ar fi rău, poate la următorul val de Covid, dar eu am întrebat pentru ca am auzit ca sunt zile în care nu se țin cursuri.

| Wr3nch a răspuns:

Depinde de noroc. Eu am prins semestre in care aveam cursuri doar trei zile pe saptamana, dar in o zi din cele cu curs faceam de la 8 la 20 cu pauza de 4 ore.

| LPCTSTR a răspuns:

Complet random. In primul semestru am avut vinerea libera ca s-a nimerit un facultativ la care nu mergeam, iar pe semestrul 2 am picat la un seminarist care putea tine orele numai sambata... de la 8.
Deci tu sa te rogi sa nu ai seminar sambata de dimineata.

| ReddY25 a răspuns:

Eu știu ca unele cursuri sunt opționale și nu se face prezența, însă seminariile contează

| mastadont a răspuns:

Depinde de orar. Dat fiind faptul că orarul la facultate se schimbă de la semestru la semestru ai șanse mari să prinzi câte o zi liberă. Contează și numărul de cursuri la care ești înscris, pe lângă cele obligatorii existând și cursuri facultative pe care unii și le aleg.
Eu am prins asemenea semestre, însă trebuia să tragem mai tare restul zilelor, aveam într-un an marțea de foc, pe care nu cred că o să o uit vreo dată, în care aveam cursuri de la 8 până la 20 fără pauză între ele.

Răspuns utilizator avertizat
| NisipLaMare a răspuns:

Intreaba in facultate pe rector, prorector, decan, prodecan in legatura cu semestrele importante si unde poti vedea orarul complet, pentru ca sa stii sa iti planifici putin timpul sa faci cativa banuti.

| NisipLaMare a răspuns:

Intreaba in facultate pe rector, prorector, decan, prodecan in legatura cu semestrele importante si unde poti vedea orarul complet, pentru ca sa stii sa iti planifici putin timpul sa faci cativa banuti. Succes!

| MiereDeSalcam a răspuns:

Orice e posibil. Nu spera la nimic până nu vezi orarul.