| sharky2000 a întrebat:

La inceputul semestrului trecut, m-am transferat de pe un profil de comert pe unul de stiinte sociale si intentionam sa dau la Academia de Politie.Intrebarea mea este ce alte joburi pot ocupa daca stiu foarte bine urmatoarele materii : geografie,limba romana(gramatica),engleza, istorie.

1 răspuns:
| Lostlyric a răspuns:

Daca te referi la modul general, pe piata muncii, poti gasi: sociolog, antropolog, marketing research, geograf (topologie, cartografie, antropogeografie), Resurse Umane (HR).