| Nera_Nero_1990 a întrebat:

Salut la toti! Care e diferenta dintre web developer, web designer, web builder. FUNDA MARE big grin

Răspuns Câştigător
| Dennisz a răspuns:

Diferenta este mare.
Designul este tot ceea ce tine de aspectul unui site, dar nu are nici o legatura cu dezvoltarea acestuia (developer). Builder-ul sau "creatorul" de site-uri sta la baza developer-ului si a designer-ului.
Daca vorbim de joburi, toate 3 aceste joburi (designer, dezvoltator, creator) sunt diferite. Designerul nu prea poate face ceea ce face dezvolatorul si tot asa.