| AndreySebY123 a întrebat:

Salut! Liceul militar se face doar pregătire militara sau se fac și alte materii? Si la liceul militar se pot face misiuni militar sau...?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Programa e de matematică-informatică (oops, deja e prea greu?)

| AndreySebY123 explică (pentru sierra1):

Serios ca de face mate info la liceu militar? Si pregătire militara deloc?

| sierra1 a răspuns (pentru AndreySebY123):

Foarte serios. Faci și ceva militărie

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Se fac toate materiile. Misiuni militare, nu.

| al0o0o0 a răspuns:

Se fac si alte materii si se pune foarte mare accent si pe ele.

| Katsune a răspuns:

Se fac materii normale, de liceu, profil mate-info si pregatire militara( o materie speciala, specifica liceului militar) Pe langa asta, e un program care trebuie respectat. De exemplu, la o 6 cred e trezirea, se face apelul( adica tot liceul se intalneste intr-un loc si probabil canta imnul) apoi te pregatesti sa mergi la ore. In oras ai voie doar duminica, si e cu permisiune. Legat de misiuni....nu stiu ce vrei sa zici prin asta, dar este un moment dat cand ti se da o harta, si esti dus intr-o padure ceva, impreuna cu 2-3 colegi sau singur( depinde) si te pune sa iesi de acolo. Cred ca e un fel de misiune si asta. Bineinteles ca sunt si activitati mai "nemilitaresti" ca sa zic asa... Poti sa faci parte dintr-un grup de cantat, spre exemplu. Nu e mare diferenta de un liceu obisnuit.