| kahukallany a întrebat:

Salut
Lucrez ca agent de politie la Ordine Publica si vreau sa dau la Academia de Politie pentru locurile fara frecventa
Vreau sa stiu in cadrul vizitei medicale daca mai este atat de riguroasa si in cazul meu care sunt deja angajat al MAI
In special vreau sa stiu in privinta danturii...dea lungul timpului de cand am terminat Scoala de Politie la Campina am mai dobandit niste carii...am mai mai spart niste masele etc.Doresc sa stiu daca pot sa fiu respins
Tin sa mentionez ca e cam stricata dantura mea in mod vizibil

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Cred ca ai toate sansele sa fii declarat inapt din cauza asa numitelor "leziuni odontale" (carii) daca, intre timp, nu-ti repari dantura! Baremul medico-militar nu face discriminari intre candidatii la admiterea in unitatile/institutiile de invatamant din structura MAI, MApN---- in etapa de selectie( include vizita medicala ) si la concursul propriu -zis vei avea un singur statut: acela de candidat!
Studiaza sectiunea X. Boli oro-maxilo-faciale din barem :http://anp.gov.ro/......a299a2008f