| Andrei0986272 a întrebat:

Salut,lucrez într-un restaurant,aici am prieteni, oamenii sunt de treaba, imi place sa lucrez aici,,dar este o problema, salariul ii cum ii, nici pe ala nu mi-l da la timp, munca multa și multe altele... Vreau sa plec în străinătate, voi ce ați face v-ați lasa prietenii și pe cei dragi, în care o sa știți ca o sa va fie greu și o sa munciti mult dar pe viitor o sa fie mai bine?
Am 20 de ani!

1 răspuns:
| dinaprilie a răspuns:

Mergi in strainatate si munceste macar 6-12 luni si mai vezi atunci. Familia va intelege ( poate ), "prietenii" te vor astepta si tu vei putea sa iti dai seama daca, ce si cine conteaza atata timp cat vei fi plecat. Ps: iti recomand Olanda ( din proprie experienta ) mai ales daca stii si ceva engleza. Succes!