| AndreiG11 a întrebat:

Lucrez la o firma, încă sunt in perioada de probă (90 de zile) și as vrea sa îmi dau demisia.
Puteți să mă ajutați cu o formulare/un model?
Menționez că ultima zi de munca as vrea sa fie pe 14.03

2 răspunsuri:
| LadyDot a răspuns:

Domnule Director,

Subsemnatul AndreiG11, cu datele de identificare seria si nr buletin, cnp 34293719472357, angajat al SC bla bla bla,
solicit incetarea contractului de munca nr 4534 din data de 4351 incepand cu data de 14.03.

Va multumesc.

Daca vei mai fi in perioada de proba pe data de 14.03 nu este necesar sa stai si in termenul de preaviz, dar daca nu vei mai fi in perioada de proba, ori depui cererea de demisie inaintea inceperii termenului de preaviz ori soliciti renuntarea la acest termen in cadrul cererii. In mod normal ar trebui sa primesti un nr de inregistrare pentru a avea dovada.

| Moise_Cristian_1985 a răspuns:

Atentie la demisia la zi fara preaviz
cauta pe google DEMISIA FARA PREAVIZ CONFORM ART 81 CODULUI MUNCII. MODEL DEMISIE FARA PREAVIZ 2019

https://legislatiamuncii.manager.ro/......eaviz.html