| Nicuxnfs2000 a întrebat:

Salut,Lucrez pe un cazan de abur ivar 400 gk abur putere 308 kv întâmpin o problema la pornirea cazanul am niște implozii va rog ajutati-ma dacă știți voi de ce am imploziile astea.

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Risti enorm daca habar nu ai de asta. Nu ti s-a facut instructajul la locul de munca?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca este incalzirea cu combustibil lichid si pocneste inseamna ca este apa in acel combustibil. Nu prea ai ce face. Ar trebui golit rezervorul, uscat si apoi pus combustibil lichid fara apa. Asta nu este posibil dupa cate stiu eu.