| vladmircea a întrebat:

Salut lume,

Sunt clasa a 12 la Mate-info(intensiv), desi ma descurc bine la informatica doresc a merge pe medicina, dar nu stiu unde AMG sau BLK? Ajutati-ma sa ma hotarascbig grin.(amg, blk stiu cei ce sunt in tema)

Răspuns Câştigător
| vangaelis a răspuns:

Tu ce ai prefera. sa fii asistent medical, sa faci manevre medicale, sa cunosti patologii diverse sau vrei sa fii specialist in fizio si kineto terapie (masaj, exercitii de respiratie si miscare, utilizarea aparatelor, minge bobath)?

| vladmircea explică (pentru vangaelis):

AMG, dar mai e proble cu locurile munca. Despre asta ce poti sa imi spui, esti in domeniu?

| vangaelis a răspuns (pentru vladmircea):

Sunt asistent medical, da...cam grelut cu locurile dar nu imposibil. Cand iti place sa faci ceva, te ambitionezi sa faci acel lucru.

| vladmircea explică (pentru vangaelis):

La asistenta medicala practica faci doar in spital? sau si la morga cum se spune?(adica la morga mi se pare asa sinistru, dar in rest nu ma speriu daca vad o rana, zic eu ca pot sa devin ceea ce vreau)

| vangaelis a răspuns (pentru vladmircea):

Vorbele ca am face practica la morga sunt povesti, nu are nici o treaba.Vei face practica in spital, vei observa multe chestii interesante.

| vladmircea explică (pentru vangaelis):

Asta imi doresc cel mai mult sa vad big grin multumesc de informatii esti cel mai tare

| vangaelis a răspuns (pentru vladmircea):

Daca mai vrei informatii scrie-mi un mesaj cevawinking