| Sawarekh a întrebat:

Salut, m-am angajat ca graphic designer de 1 luna de zile.

Patronul m-a angajat fiindca i-a placut ce fac, ma aprecieaza, totul pe baza portofoliului.

Problema apare cand o colega pe marketing nu ma lasa sa-mi expun ideile, practic cand termin design-ul, imi spune sa fac modificari, sa readuc la ideile ei.
Ea nu prea are treaba cu grafica, iar de ideile mele nu se tine cont.

Eu cred ca ea o sa-i spuna patronului ca nu sunt productiv si ma va da afara...
Ce e de facut?

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Femeia... Ea te ridica, ea te doboara...
Cred că ar trebui sa vorbești cu patronul sa ii spui că nu îți dă libertatea necesară.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Varianta finala cui o prezinti si cine o aproba?

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Îi spui patronului ce ne-ai spus și nouă, că nu lucrați ca o echipă.

Răspuns utilizator avertizat
| LaviniuA a răspuns:

Scoate-o si tu la o cafea, nu mai face pe nasolu. Ia sa vezi cum se imbuneaza fata. Ii arati desenele tale din portofoliu... masini, fete dezbracate, etc ce iti place tie sa desenezi acolo.

| dullcat a răspuns (pentru LaviniuA):

Nu cu asta se ocupa un designer de grafica.