| 123456FOREVER a întrebat:

Salut, m-am gândit sa dau la psihologie însă am auzit opinii mixte. Unii spun ca nu ajung nimic cu psihologia iar alții spun ca este o meserie de viitor. M-am gândit sa ma orientez pe clinica sau penitenciar. Care sunt șansele sa îmi găsesc ceva de lucru după terminarea facultății+master

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fă ceea ce îți place, și fă-o des!

| christine99 a răspuns:

Dacă nu o să te pricepi îți va merge vorba, vin oameni care au probleme in viață și trebuie să ai tărie de caracter dacă vine omul și plânge să nu începi și tu să plângi. Cam puține șanse, cei care câștigă mult au cabinetul lor.

| Adry05 a răspuns:

Zic asta pentru că în România lumea rar se duce la psiholog. Dar în ce ai zis tu cred că ai avea șanse să-ți găsești, dar trebuie să fii bună că cererea e mică și oferta e mare.