| andrey663 a întrebat:

M-am inscris la UT in Cluj la facultate.Ar trebui sa intru, dar daca se intampla ceva neprevazut, am a doua optiune TUIASI.
Problema e ca ma ingrozeste orasul Iasi, am auzit foarte multe lucruri proaste, taranime si tiganeala multa.
Este cineva student/traieste in oras si poate sa-mi spuna exact cum sta treaba in camine sau cel putin prin oras.
Multumesc anticipat!

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ai auzit gresit. Iasul e unul din cele mai linistite orase. E drept, in oras usor imbatranit fata de Cluj, dar mai aerisit, cu chirii decente cu 5 facultati de top

| andrey663 explică (pentru suntserios):

Vorbeam cu un tip care face facultatea, îmi zicea să nu dau că e foarte nașpa orașul

| suntserios a răspuns (pentru andrey663):

Nicidecum. Nascut si crescut in Iasi. Am vazut toate orasele tarii, locuiesc de ceva vreme in Bucuresti si imi mentin cele afirmate mai sus

| andrey663 explică (pentru suntserios):

Mai auzeam povesti de prin Tudor. Daca prin ceva colegi naspa in camin,

| suntserios a răspuns (pentru andrey663):

Tudorul e un campus mare care apartine 90% de politehnica. Sunt oameni si oameni acolo ca in orice campus din tara de altfel.
Crezi ca daca dai la facultate in Cluj ai sanse de 100% sa dai peste un coleg asa cum vrei tu?

| andrey663 explică (pentru suntserios):

Stiu ca am fost prin martie in Iasi, nu prea mi-a placut. Tigani si boschetari pe unde am mers.Nu zic ca in CJ nu sunt, dar sunt mult mai multi in Iasi.Sa nu mai zic de cluburi, unde vad cati taranoi smardoi.

| andrey663 explică (pentru suntserios):

O sa vad eu daca ajung la Iasi la facultate, pana la urma nu poate sa fie atat de rau.