| RazboiniCool123 a întrebat:

Salut! Ma gândeam sa ma duc la ASE la contabilitate.Este grea aceasta facultate pentru mine daca sunt la filologie și nu prea îmi place matematica?

6 răspunsuri:
| MihaiSpeedster a răspuns:

O să îți urăști viața!

| trophin a răspuns:

Da nu e chiar matematica avansata, Einstein fizica. Ai niște bilanturi, ai capital, ai active, ai cheltuieli, profit, rezerve. Sunt niște ecuații de contabilitate pe care nu le găsești într-un manual de matematica, le dobândești prin liceu. Dar nu ar fi greu, ca nu e dificil sa calculezi profitul sau pierderea, paguba happy
La fac treci cu multe trepte mai sus, se plătește și bine, sa ai faci contabilitatea la câteva firme cu profituri substanțiale

| trophin a răspuns:

Sau cu pierderi... Te mituieste sa închizi ochii 3 luni pana își acoperă gaura laughing

| Nirvanaaa a răspuns:

Da, ca sigur te lovești de matematica pe acolo. Dacă nu iti place mate nu e tocmai bine pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai putea sa te intrebi daca ti-ar placea sa lucrezi in contabilitate.
Daca ti-ar placea, atunci ar fi bine sa te duci la facultatea de contabilitate, indiferent daca ti se pare greu sau usor sa inveti.
Daca nu ti-ar placea sa fii contabil atunci mai bine nu te duce.

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru unul care a terminat filologia, contabilitatea va fi foarte grea, fiindca este multa matematica si daca nu-ti place, apai contabilitatae nu ar terbuii sa fie pe lista ta, fiindca urmatorii 40 de ani doar asta faci: calcule matematice, grafice, procentaje, calculat dobanzi samd.