| Elenaa5689 a întrebat:

Salut! Ma gândeam să merg la liceul militar, însă e o problemă în planul meu. Matematica. Adică mă descurc cu ea, as putea intra la Militar, dar nu sunt fană neaparat matematica. Stiu sa rezolv si cred ca m-as descurca, dar faza este ca mi-e frica sa nu imi para rau dupa. Intrebarea mea este daca toti copiii care se duc la Militar chiar știu matematica. Adică mie imi place foarte mult programul si ideea liceului, ca te formează ca om, poti face multe dupa liceu. În plus, știu că mai aveam niște colege mai mari, de la alte clase, care au mers la liceul Militar, dar erau paralele cu matematica, adică nu chiar, ca na, au luat examenul, dar erau cam de aceeasi parere cu mine despre matematică. Voi ce părere aveți? Merita?

2 răspunsuri:
| DaFrateEuSunt a răspuns:

Daca nu iti place matematica, nu te astepta sa iti placa la Militar. Toti profesorii se asteapta ca tu sa inveti cel mai bine la materia lor, asa ca iti dai seama ca la matematica se va astepta profesorul de la tine sa stii.
Te sfatuiesc sa nu iei nicio hotarare atata timp cat nu esti sigura pe tine.

| Andreeaviatata a răspuns:

Buna! si eu vreau sa dau la lm, daca vrei imi poți da mesaj pe insta sa vorbim (xzq_andreea)