| Artpiece a întrebat:

Ma gandesc sa merg la un liceu de arte, vreau sa stiu daca ai nevoie de meditatii ca sa intri, si daca sunteti la liceu de arte, mi-ar placea daca mi-ati spune cum sunt orele, profesorii si despre admitere si liceuri bune. Multumesc

Răspuns Câştigător
| HaneloreOlga9 a răspuns:

Pentru admitere se dau probele mai intai, natura statica si pictura, la natura statica ai nevoie de pregatire daca nu ai mai facut inainte, daca esti admisa treci, in clasele 9-10 sunt orele dupa masa, o zi de specialitate 8 ore, iar din clasele a 11-12 program de dimineata cu doua zile de specialitate. daca vrei mai multe detalii vorbim in privat.

1 răspuns:
| Wheizii a răspuns:

Toate licee sunt la fel, Ioana.