| Zazka a întrebat:

Salut,ma gindesc sa merg la medicina,dar mi'e frica,lumea vorbeste ca e foarte greu,ca trebuie sa stii fizica,chimia, matematica bine(dar nu le cam plac)..ca nu iti ramine timp liber. daca stie cineva, cum e acolo?

Răspuns Câştigător
| Dana211 a răspuns:

Este greu la medicina, dar e si frumos daca iti place si o faci cu pasiune. Ai mult de invatat, dar cu timpul te obisnuiesti si retii mult mai usor,, ajungi sa poti invata 150 de pagini intr-o zi fara probleme. Timp ai, dar depinde ce fel de student esti: poti sta sa inveti non- stop si sa ai numai zece, sau poti sa ai si note de 7 si sa iesi in oras ori de cate ori vrei.

4 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Daca iti selectezi facultatea (si cariera) in functie de cat de usoara este si de cat timp liber iti ramane, te-as sfatui sa lasi medicina deoparte.

Răspuns utilizator avertizat
| AikkoxD a răspuns:

Am vrut şi eu să dau la medicină dar m-am răzgândit în ultima săptămână. Nu-ţi trebuie fizică, doar chimie şi biologie. Matematica şi restul sunt de umplutură. Aşa e, nu ai timp liber, facultatea durează mult şi odată ce ai intrat, e foarte greu să te menţii (asta dacă nu înveţi în continuare). Dar e o facultate frumoasă, cu toate astea. Dacă eşti slabă de înger sau ai măcar o tentativă n-ai ce căuta la medicină.

| DiamondShine a răspuns:

Alege ceea ce crezi ca e in avantajul tau, adica sa imbini utilul cu placutul:adica sa faci si o facultate sa-ti ramana si timp liber.De ce nu faci post liceala? Cunosc multe fete care au ajuns asistente cu aceasta scoala.