| Andr3yCzz a întrebat:

Ma numesc Andrei si anul acesta termin clasa a 8-a si nu stiu la ce profil sa dau.Ma gandeam ca ma puteti ajuta voi
Am media in jur de 7...nu mai mare...
Imi puteti da niste idei de profiluri?
Va Multumesc!

Răspuns Câştigător
| B3stgirl a răspuns:

Biochimie, filologie, sau chiar mecanicawinking

6 răspunsuri:
| sergiuflore a răspuns:

Bio-chimie...sau stiinte ale naturii(e cam tot una)

| Andrei2010_6482 a răspuns:

Salut, depinde ce domeniu ti-ai dori sa urmezi, si liceul economic pe care l-am terminat eu cu ramuri in turism este bun ( Kretzulescu ), ai uniforma, n-o suport, schimbi liceul ...ai multe posibilitati in viitor dupa ce termini, sper ca ti-am fost de ajutor

| cucu a răspuns:

Fa ce liceu vrei ...in mare parte asta nu conteaza. facultatea este importanta. alege ceea ce`ti place tie. daca ar fi sa-ti recomand ceva orienteaza`te spre opc, controlul alitatzii chestii de genul asta

| yumeee a răspuns:

Bună.
În primul şi primul rând, sincer, dacă în şcoala generală, unde notele se iau mai mult de pomană (o să vezi diferenţa mai încolo) eşti de media 7, în liceu o să ai probleme dacă nu te pui pe învăţat. Evident, dacă vrei să intrii într-un liceu de unde să ieşi ceva.
În al doilea rând, nu contează media la profiluri, ci la licee. Nu îţi putem da idei de profiluri, pentru că trebuie să decizi singur ce aptitudini ai. Eu spre exemplu am dat la filologie, specializarea bilingv engleză, datorită faptului că aveam ceva cunoştinţe lingvistice. Dacă vezi că eşti mai răsărit la mate, fizică, dă la mate-info. Dacă eşti mai artistic, la socio-umane, sau liceu de artă.
Poţi opta şi pentru un liceu sportiv dacă ai înclinaţii sportive şi asta doreşti să faci în viaţă.
O zi faină.

| oanyyy a răspuns:

Chelner, doctor, stomatolog, avocat. sper ca ti-am fost de ajutor.aceste meserii sunt banetoase rau!

| alyna29 a răspuns:

Fa ca mine si eu termin clasa a 8 a anul acesta si nu ma complic fata de medie pentru ca pot sa zic ca o am bunicica in jur de 9 dar eu mai astept pentru ca mai am destul timp si in legatura cu profilu vezi si u ce inclinati ai te pup :* si succes