| dfwq23 a întrebat:

Mă pricep foarte bine in calculatoare si sa joc fotbal la cluburi sportive din Italia. Vreau sa ma fac chelner ca si sora mea dar ea nu-mi recomanda pentru ca ocupa foarte mult timpul.
Ce îmi recomandati sa fac : sa joc la un club sportiv de fotbal din Italia sau sa ma ocup cu calculatoarele. Vreau păreri si sfaturi pentru întrebare si va rog sa fie o sugestie care sa-mi imbunatateasca sănătatea si sa ajung la 60-70 de ani ca sa-mi vad nepotul.
Momentan joc la un club din Caprino din provincia Verona, joc intr-un club sportiv numit Baldo Junior Team.

2 răspunsuri:
| hloppp a răspuns:

Daca crezi ca ai talent continua cu fotbalul daca nu incepe o cariera in domeniul it daca zici ca te pricepi, ca ospatar sa fie o a 3 ia optiune in caz ca dai gres cu cele 2

| Violleta2022 a răspuns:

Draga dfwq23, pentru meseria de chelner nu ai nevoie sa cunosti sau sa lucrezi pe computere si nici sa joci fotbal, din punctul asta de vedere este mult mai simplu, servesti clientii si vorbesti frumos, pentru care primesti un bacsis gras.
Cat privesc orele muncite, este la fel ca la orice alt servici. Sora ta a uitat sa-ti spun ca are libere multe, atunci cand munceste ore lungi.