| Kilop a întrebat:

Salut! Mă tot gândesc să dau la Ferdinand I și as vrea să devin în timp locotenent parasutist și dacă sunteți dornici să îmi explicați as aprecia. Ce trebuie profil trebuie să urmez la facultate? Îmi trebuie licență de parasutist? Câtă vechime trebuie să am ca să pot deveni locotenent? Probele de admitere sunt grele?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vorbești despre ACADEMIEAI TEHNICA MILITARA?

dacă da (oarea aș o fi?)

" Kilop: Ferdinand I și as vrea să devin în timp locotenent parasutisti...Ce trebuie profil trebuie să urmez la facultate?"

după cum vezi, nici măcar nu profil NU te face parașutist

https://mta.ro/structura-anilor-universitari

| Kilop explică:

Mulțumesc mult!