| Vali215 a întrebat:

Mai este cineva pe aici care lucrează 9 ore jumate pe zi? Cât aș putea să cer ca și vopsitor lemn salariu? Adică știu că legal sunt 8 ore, pentru 1 oră jumătate ar trebui să-mi plătească ceva mai mulți bani față de un salariu normal.

2 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

2000 lei net ar fi un salariu corect.

| xerxes1 a răspuns:

Un vopsitor usi, ferestre, mobilier ia cam 3000 -3500 lei bani in mana pe 9 ore pe zi si sambata 4.
Cei auto cam 4000-5000.
Stiu pe unul auto caruia i s-au oferit 1500 Euro si nu a acceptat. Si-a deschis ceva acasa si castiga tot 1500E dar cu 2 ore pe zi.Mi-am vopsit masina la el.In restul timpului lucreaza la doua masini de curse.