| Anonim2000288282 a întrebat:

Salut.
Mama mea vrea să fac 10 clase pentru ca cică clasa 11 și 12 sunt degeaba.
Sincer chiar sunt degeaba.ea vrea sa fac 10 clase și sa plec la munca cu taică-meu În Anglia.
Acolo câștig undeva la 100-200£ pe zi. dar e foarte multa munca.
As cam vrea sa plec cu tata acolo dar parca as vrea sa termin 12 clase..nush ce sa fac
Dacă plec cu tata..am sa stau acolo și o sa trebuiască sa strâng bani pentru un business ceva..pentru ca cu 10 clase nu am ce sa fac. voi ce îmi recomandați sa fac?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Halal părinți. În mod normal părinții săraci știu ce înseamnă greutatea vieții, și vor ca, copii lor să facă cât mai multă școală ca să le meargă bine in viață și să nu-și rupă spatele. Ei bine, îmi pare rău să te anunț, dar părinții tăi nu dau 2 bani pe tine și pe viitorul tău.

7 răspunsuri:
| DeMicUnCălător a răspuns:

Daca nu faci si termini o facuulate cu un profil bine platit pentru Romania, Care e rostul sau scopul celor 12 clase?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ia și termina școala. Nici nu îți imaginezi cate probleme ai sa ai că nu ai diploma aia de bac.

| NeverGonnaLetYouDown a răspuns:

Faci 12 clase, iei bacul, te duci la facultate. Sau... dupa bac iti iei 1-2 ani liberi in care muncesti in strainatate iar abia pe urma te inscrii la facultate.

| LaviniuA a răspuns:

Termina si tu ce ai inceput. Ce iti trebuie atatia bani la varsta ta? Ai copii, rata la banca, tratamente de platit? Ai experienta in afaceri? Lasa-le in grija parintilor deocamdata.

O sa ai timp si pentru salahoreala in vest daca asta vrei.
Daca nu-o sa-ti placa si te saturi, macar o sa ai 12 clase si o diploma de bac.

| gabriel2004o a răspuns:

Ia și fa măcar 12 clase ca după o sa pierzi bani aiurea cu seralul

| Andreea_Deea_1999_quMo a răspuns:

Crede-ma ca nu sunt degeaba, spun din experienta, am luat si bacalaureatul, dar daca vrei, poti sa mai faci scoala profesionala 2 clase. Te va ajuta sa iti gasesti o cariera. Scoala profesionala este la alegere, o soala profesionala se bazeaza pe un criteriu, iar alta pe alt criteriu. Sper ca te-am ajutat.

| haileewatson a răspuns:

Nu ii asculta. Fara diploma de bac nu vei face absolut nimic. Termina liceul si dupa ai toata viata sa muncesti in strainatate daca vrei