| svenhassel13 a întrebat:

Meserii, joburi pentru iubitorii de lectura?

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Joburi. Doar pentru că îți place să citești, nu te angajează nimeni.
Dacă îți place literatura poți face facultatea de filologie de unde se deschid nenumărate profesii.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

La Carturesti.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Bibliotecar, muzeograf, editor/jurnalist.

| Yuoia a răspuns:

Profesor de limba romana, traducator de carti, bibliotecar, lector la o editura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bibliotecar, vânzător la Cărturești, muzeograf

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ospatar

| Speranta12 a răspuns:

Editor de carti, de ziare, de reviste literare, translator, critic literar, critic de teatru, realizator de documentare, translator tv, jurnalist, profesor la liceu sau universitar in litere, psiholog, educator, bibliotecar, realizator de carti audio pe internet, realizator de articole si recenzii literare

| NoisyLight a răspuns:

Paznic de noapte.

| Maeve a răspuns:

Librar, traducator, manager de librarie/editura