| octa2021 a întrebat:

Salut,
Mi-am descoperit o pasiune cat liceul ii inchis.
Se mai cauta instalatori? Se castiga ceva?
Imi place sa surubaresc si sa ma uit la clipuri de genul

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, instalatorii sunt căutați. Dacă te pricepi, pui un anunț pe situri de anunțuri gratuite la servicii și vei fi sunat.

| johnnny123 a răspuns:

Mai exista tevi si instalatii sanitare? Daca mai exista, inseamna ca se mai cauta si instalatori.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Stii ce a zis conationalul nostru: Teoria ca teorie, dar praftica te omoara.
Da, ca ucenic, poate, ca de unul singur sigur ajungi un "mester bun si nu de mult, lucra-ncet si strica tot".laughing

| Werrich a răspuns:

Salut, da, caz real, mie un instalator mi-a cerut 100 lei ca a schimbat o teava la calorifer.

| Werrich a răspuns:

Da, se cauta pentru centrale termice de exemplu unde trebuie facute verificari permanente, la blocuri.

| CodrutElian1990 a răspuns (pentru Werrich):

Acolo trebuie specialzare si autorizare, nu oricine poate sa verifice centralele termice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,normal ca se cauta,se castiga si bine, poti face cursuri, ucenicie, etc. Daca vrei sa fii independent poti sa-ti faci si un pfa, cu masina personala te deplasezi pentru lucrari.

| NarcisIfrim a răspuns:

Se cauta si se castiga frumos.
1.Mergi la un mester si lucreaza pe langa el, 2 3 luni.
2. Pune anunturi pe diverse pagini, capata experienta
3.Fa un curs
mergi pe asta, instalatorii si electricienii castiga destul de bine