| Purcarean_Cosmin_1964 a întrebat:

Nu stiu ce sa aleg... o scoala profesionala sau un liceu de profil tehnic in automatizari? Cu care ies mai profitabil in viitor? (Loc de munca salariu etc) Va rog, help, dau funda.

2 răspunsuri:
| Dany_Daniel_1995 a răspuns:

Daca te duci la profesionala faci practica si cum termini poți sa te angajezi dar saca faci liceu si facultate o sa ai mai multe avantaje, deoarece la profesionala o sa fi limitat. Depinde ce alegi sa fi pe picioarele tale cat mai repede sau sa inveti mai mult si sa ai un salariu mai bun.

| sierra1 a răspuns:

Profitabile nu sunt nici una din ele dar dacă faci liceul ai drum deschis spre facultă şi apoi spre profit în viitor