| alexTPU a întrebat:

nu stiu ce se intampla cu mine.la matematica anul trecut la concursuri nu prea luam premii dar la clasa aveam numai 10.anul acesta iau mai multe premii dar nu mai am numai 10 la clasa.gresesc la exercitii simple si le fac pe acelea grele.parca nu ma mai pot concentra ce pot sa fac? ai pot concentra ce pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| Cadillac a răspuns:

Pai iti spun eu.Probabil ca esti in clasele 5-8 iar odata cu inaintarea in varsta nu mai poti iti faci atatea probleme cu scoala(ca orice adolescent)ca si mie de altfel iar timpul petrecut invatand e tot mai scurt.Cam asta e problema iar cand e vorba de un concurs iti doresti de a fii pe primul loc si atuncea te straduiesti mai mult asa ca nu ai nimica anormal.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alex, depaseste starea de teama( e clar ca e si asta). Daca faci fata la concursuri n-ai cum sa ai robleme la scoala. Probabil ca te plictisesti f tare si de asta nici nu te concentrezi. Incearca numai sa fii atent si o sa fie ok tongue