| SilentHillLover a întrebat:

Numele meu este Bogdan si vreau sa devin regizor de film. Stiu ca primul pas in spre a deveni asa ceva este sa incepi de mic (am 15 ani) la fel ca Steven Speilberg (Jurrasic Parck) sau James Cameron (Titanic). De cativa ani scriu scenarii de film gen "Razboiul Lumilor" sau altele si vreau sa fac si eu primul film adevarat. Voiam sa va intreb daca pot gasi pe undeva vreun sponsor, sau cineva care sa-mi spuna ce si cum sa fac. Si mentionez faptul ca nu prea am experienta si am nevoie de cineva care sa ma si invete anumite lucruri. big grin Multumesc foarte mult!

4 răspunsuri:
| FeliciaCorinaA a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa incepi de unul singur pentru un timp. In primul rand, trebuie sa ai o video-camera performanta. In al doilea rand, trebuie sa faci niste scurt-metraje prin care sa te faci auzit de catre o anumita categorie iar dupa aceea vei stii tu ce sa faci. Incearca sa nu iei lucrurile prea in serios sau cel putin nu te gandi acum la scenarii de film. Daca vrei sa fi bun in acest domeniu trebuie sa faci pasi siguri si marunti. Cand o sa reusesti sa fi mai cunoscut, atunci te poti gandi la pasii uriasi. Pana atunci, succes!

| SilentHillLover explică (pentru FeliciaCorinaA):

Multumesc happy. Dar eu sunt foarte "ofticat", caci am fost sponsorizat o data de cineva, nu cu bani, cu toate chestiile care-mi trebuiau si voiam sa fac iarna trecuta un film conspirationist cu un scandal care pana la urma se termina printr-un razboi nuclear. Si n-am m-ai facut nimic din niste motive de tot rasul: actrita principala azi nu arata bine, maine era la coafor, etc. crying(( Acum vreau sa fac un Silent Hill si sper sa-mi iasa big grin... Sper sa nu-mi fure nimeni ideilehee hee)

| FeliciaCorinaA a răspuns (pentru SilentHillLover):

Asta depinde de tine... Trebuie sa inveti sa tii alaturi persoane de incredere...

| CorneliaC a răspuns:

FOarte frumos, succes pe mai departe