| eliseidaniel13 a întrebat:

Salut, Numele meu este Elisei. Am 15 ani și viața mea s-a schimbat de cateva luni, l-am descoperit pe Fizicanul Cristian Presură am început să mă uit la cateva Video-clipuri de la el de pe YouTube, de la cateva au ajuns la multe și la toate interviurile, Podcast și etc. Mi-am dat seama cat de mult îmi place Fizica, de mult știu chestia asta, ca îmi place Fizica. M-am apucat de meditații la mate, din vară încep la Fizică. Sunt clasa a 9-a, locuiesc la sat și la scoală nu se pune acent așa mare pe Fizica, Biologie, Mate, Informatica. Așa ca a trebuit să învat singur, fac cursuri in C++, învat și să codez. Mie din totdeauna mi-a placut tehnologia, așa ca m-am interesat mai mult și am dat de Ingineria Mecanica, este fix ce îmi place mie sisteme mecanice, mașinarii și etc. Poate fac Mecatronică si Mecanica vedem. Am zis ca poate le îmbin, Fizica cu Mecanica. Și am gasit "Aplicarea Principiilor Fizice în Ingineria mecanică". Cant cu vioara de 7 ani, asta ca o mică "Lauda" tot ce fac este din cauza unui gand, am zis "o să ajung la 50-60 de ani si o să regret ca n-am facut ce îmi place." Ce parere aveți?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Că regretul din timp, este un lucru bun. Eu așa am realizat lucruri mari.

| helpforyou a răspuns:

De ce sa regreti? Este alegerea din acest moment sivad ca iti place ceea ce faci.
Este super canalul dl Presura.