| cristiGB98 a întrebat:

Salut,oare conteza cate clase ai sau bacul pentru de exemplu la o companie de game developing la care lucrezi de vreo 1-3 ani ca sa poti fi promovat de la junior dev level la mid dev level?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Nu cred, pentru ca in genul asta de companii conteaza ce stii sa faci nu cate clase ai, aici nu vorbim totusi de functii in conducerea companiei.

La stat se pare ca conteaza diploma si nu priceperea, ca unele care erau infirmiere de-o viata, dupa ce au terminat o facultate la 50 de ani (facultate la fara frecventa) au devenit asistente medicale, desi ele ca si nivel socio-profesional au ramas tot la stadiul de infirmiere.
In industria de gaming nu prea are relevanta asta!

| cristiGB98 explică (pentru Simpatic):

A da uitat sincer de chestia ca nai nevoie de facultate sau de liceu informatic si dor de experienta? oricum ms de raspuns.

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca esti foarte bun si poti demostra asta, nu are importanta cata scoala ai facut, doar cat de bun esti la engleza si cum iti merg mainile si mintea, in programare.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Odată ce te ai angajat nu prea mai contează ce diplome ai, contează cum te descurci.

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu conteaza dar mereu vor fi afirmatii de genul "ia uite-l si pe asta, nu a fost in stare sa ia un bac". Si adevarul asta e, adica denota ori ignoranta ori incapacitate de a invata cateva pagini la romana, cateva probleme la mate etc (INDIFERENT CAT DE INUTILE AR FI)

| cristiGB98 explică (pentru Furnicuta000):

Exista un proverb, pomul se cunoaste dupa roade omu se cunoaste dupa fapte. deci daca tu esti bine si te descuri nu prea conteaza ce spun alti

| mODIN a răspuns:

Daca deja ai fost angajat acolo, nu vad de ce ar conta.