| FlorinCraciun a întrebat:

Salut, Ofer funda pentru oamenii care vor sa ma ajute cu o idee de razbunare laughing)) Da stiu o mare prostie cu razbunarea asta dar chiar vreau s-o fac si sa intelegeti contextul am sa va explic. am avut un prieten bun cu care voiam sa ne angajam la acelasi loc de munca, dar el a depus doar CV ul lui si al meu nu, asa ca el a intrat la acel restaurant si eu nu … in afara ca a facut misto groaznic de mine ca am ajuns intr o faza cam proasta cu banii ( cateva zile pe strazi ca a vorbit cu proprietarea mea de la chirie ) de aia vreau razbunare si sa il dau afara din locul ala de munca pentru tot ce a facut, stiu ca e un lucru rau dar nu stie nimeni prin ce am trecut eu in acele zile, Deci help me cu o idee de răzbunare?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Se zice ca ala care face un rau cuiva, primeste inzecit inapoi.
Eu zic sa te gandesti bine ce doresti altuia, fiindca karma se intoarce si te loveste cum nu te astepti.

Prietenul tau nu a facut nimic rau, fiindca CV-ul se depune in persoana, iar daca tie ti-a fost lene sa mergi personal acolo, inseamna ca nu ai avut chef de job, deci este 100% vina ta.
(sunt angajator si cunsoc regulile astea foarte bine).

In ce priveste mistoul cu prietenii, ramane doar un amarat de mistou... ca doar va permiteti intre voi, ca de aia sunteti prieteni buni. Daca nu-ti convine de el, da-i papucii si spune-i in fata ca nu mai vrei sa-ti fie prieten.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ce rezolvi cu asta?

| blackann a răspuns:

N-ai de ce sa te razbuni, nu inteleg de ce il consideri "prieten".
Cum adica ai ramas pe strazi ca a vb el cu proprietara? Wtf.

Blocheaza-l si lasa-l, o sa primeasca ce merita, nu trebuie sa fie neaparat de la tine.

PS. Iar s-a bagat Violetta/Anastassia ca ea e angajator si stie. Stie si ca ti-a fost lene, nu a inteles ca el a mers miseleste, fara sa-ti spuna, desi ati stabilit sa mergeti impreuna. Da-i papucii prietenului tau, Florin... Cineva sa o baneze odata!

| Vântulalb a răspuns:

Vrei sa te sustinem in prostia asta?
Eu unul, nu!
Cat de usor fac romanii rau. Si apoi se bat cu pumnul in piept ca sunt buni, ajutatori, ba chiar si credinciosi, destepti, etc. Iata ca esti prost, rau, etc.
1. De ce nu ti-ai depus singur CV-ul?
2. Esti sigur ca nu ti l-a depus? Poate ai fost respins.
3. De ce l-ai considerat inainte prieten bun? Mergeati la baut impreuna?
4. Daca il dai afara de la locul de munca, tie iti va fi mai bine?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Prietenul tau e un jegos care nu merita nici o flegma, eu i-as fi blocat nr de tel si terminam orice cu el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ăla a procedat corect că nu a pus și CV-ul tău că poate erai ales tu și el nu era ales.

| TupacIsHere a răspuns:

Nu merită broo să cauți răzbunare, doar alungă-l de lângă tinee. O să îi pară rău când v-a observa lipsa ta, karma mereu își face treaba.