| Maxiimuss a întrebat:

Ofiterii-ingineri ai Marinei Militare participa la simularile de lupta maritima si la trageri pe mare?

Răspuns Câştigător
| mixxjim a răspuns:

Participa in limita competentelor lor, inginerii avand responsabilitatea asigurarii functionarii corespunzatoare a navei - motoare, partea electrica etc. deci merg si ei cu navele la aplicatii sa fie acolo in caz ca se strica ceva si e nevoie de reparat si pentru operatiunile de intretinere curenta, dar in general stau pe "domeniul" lor, adica in sala motoarelor happy