| danidni a întrebat:

Pe internet gasesc tot felul de raspunsuri sau intervale si as vrea daca se poate sa-mi spuna cineva exact sau poate chiar un polițist cat primeste salariul un agent de politie? Dau fundita

Răspuns Câştigător
| CodrutElian1990 a răspuns:

Veniturile unui politist difera de la persoana la persoana in functie de:
1. Corpul in care se incadreaza: ofiteri de politie, agenti de politie
2. Gradul profesional
3. Functia pe care este incadrat.
4. Locul de munca ce sporuri primeste.
Veniturile unui politist se compun din:
- salariu: salariul de functie si salariul gradului profesional;
- sporuri care difera de la functie la functie, zona unde isi desfasoara munca;
- norma de hrana;
- bani pentru echipament militar.

-

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"cat primeste salariul un agent de politie? " - grad, funcție, vechime?

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Răspunsuri sau intervale, ce intervale? Tu crezi ca stim noi cît are un polițist salariul? Tu nu stii ca acest lucru este confidential? Nici colegii de muncă nu trebuie sa stie ce salariu ai tu sau tu sa stii ce salariu are el, deoarece intervine invidia, si bătaia intre colegi ca ei zic de ce bă ăla are mai multi bani decît am eu? Ca eu muncesc mai mult ca ăla si i au mai putin.