| muzikhous3 a întrebat:

Pentru a deveni programator care profil este mai bun? Ingineria Calculatoarelor sau Informatica? Vreau opinii pro si contra,

Răspuns Câştigător
| janshin01 a răspuns:

Salut,la facultatea de ``Calculatoare si tehnologia informatiilor`` unde se face ``hardware`` doar din anul III se face si programare pe cand la Facultatea de Stiinte specializare ``informatica`` se face din primul semestru ``Programare`` pana cand termini facultatea. Sper sa te ajute!

3 răspunsuri:
| Moon4Lord a răspuns:

Ingineria calculatoarelor ar fi mia bun ca infomatica

| AdySnaP a răspuns:

Informatica deoarece din cate stiu eu informatica se ocupa cu partea de soft a programelor, iar ingineria calculatoarelor inseamna si partea de hardware

| SouLIce a răspuns:

Informatica