| iuliaa9974 a întrebat:

Salut, pentru a deveni psiholog criminalist trebuie sa fac facultatea de psihologie, iar apoi sa fac master criminalistic sau cum? Si apropo, la noi in tara se practica aceasta meserie ca nu prea am auzit, sau sunt foarte rari psihologii criminalistici? Ok mersi mult, lamuriti-ma si pe mine, va rog. Funda

1 răspuns:
| ElenaSA a răspuns:

Se practica aceasta meserie, dar nu asa cum ar fi trebuit. Sa nu te astepti sa existe psiholog criminalist care sa lucreze cu un procuror criminalist. Uite despre Master in Criminalisticahttp://www.criminalistic.ro/master-in-criminalistica/