| Cosminaailie a întrebat:

Salut! Pot să devin arheolog, dacă la licență sunt la facultatea de geologie și masterul mi-l fac la Științele Antichități, Medievistică și Arheologie? Licența trebuie să fie neapărat pe istorie ca să devii arheolog?

1 răspuns:
| MistarGoGu a răspuns:

Pai din ce știu geologia tine de partea fizica *( minerit, exploatări miniere și minerale )! Arheologia tine de oase moarte și istorie! Vorba romanilor : CE are Sulla *( general roman ) cu prefectura?