| EnjoyLife69 a întrebat:

Pot sa lucrez in IT si din facultatea de matematica-informatica sau doar din informatica simpla.? Help va rog!

9 răspunsuri:
| NOC a răspuns:

Poti lucra in IT indiferent de facultate, dar ai nevoie de cursuri de specialitate, in functie de ce vrei sa faci (retelistica, administrare sisteme, grafica, etc).

| Evolution a răspuns:

Poti lucra de la ambele, atata timp cat esti bun. Dar poti lucra doar pe partea de software. Ca sa lucrezi in hardware, ai nevoie de electronica - electrica.

| Bondarel99 a răspuns:

Tu realizezi ca facultatea de mate-info inseamna mate SAU info nu mate SI info? De fapt asta e informatica simpla, ce altceva ar putea fi?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Tu trebuie doar sa inveti programare, ce scrie pe diploma e mai putin relevant

| sierra1 a răspuns:

Dacă ești bun în domniu, poți de oriunde inclusiv de la facultatea de scafandri

| Frank51 a răspuns:

Poti, dar doar in programare. Asta daca nu inveti tu chestii in plus, dar ar fi irelevant sa mergi la info si sa inveti robotica.

| BroascaCuElice a răspuns:

Poti

| Doja a răspuns:

Nu conteaza scoala pentru domeniul asta. Daca stii sa programezi, sa lucrezi in echipa, ai gandirea logica corecta. poti lucra in el.

Niciunul din lucrurile astea nu se invata in scoala

| Rihhana1 a răspuns:

Merg amandoua pentru domeniul It mate-info si info simpla, tot nu scapi de mamtematica. laughing