| nonny50 a întrebat:

Probabil a mai fost pusa de zeci de ori o intrebare de genu, dar sper sa fiu ajutat oarecum.
Ideea e in felul urmator, am 18 ani si as vrea sa gasesc ceva de munca, in paralel cu scoala. Nu vreau un job full-time la care sa castigi o gramada de bani, vreau ceva mai usor, ca sa ma pot ocupa si de scoala, si am nevoie de cateva idei, dar nu de job-uri online, si chestii d-astea.
Cam spre ce m-as putea orienta?

Răspuns Câştigător
| TheAce a răspuns:

Angajeaza-te atunci ca intern part time la o companie IT sau lucreaza ca freelancer ca web-designer (elaborare si creare site-uri/blog-uri/vlog-uri, maintainance, creare continut etc etc). Lucrezi de acasa, iti poti alege usor orele de munca. Poti de asemenea colabora cu un online, de exemplu revista, ziar sau firme.

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Ce skil-uri ai? Altfel degeaba iti raspund ca s-ar putea sa nu te pricepi sau sa fie ceva ce nu iti doresti sa faci.

| nonny50 explică (pentru TheAce):

Sunt bun in domeniul IT, si partea software si hardware. Orice tine de tehnologie.

| TheAce a răspuns (pentru nonny50):

Angajeaza-te atunci ca intern part time la o companie IT sau lucreaza ca freelancer ca web-designer (elaborare si creare site-uri/blog-uri/vlog-uri, maintainance, creare continut etc etc). Lucrezi de acasa, iti poti alege usor orele de munca. Poti de asemenea colabora cu un online, de exemplu revista, ziar sau firme.

| stillhartu a răspuns:

Poti incerca un job de impartit pliante. Marile supermarket-uri au niste plante pe care le distribuie oamenilor in posta. Ti se da o anumita zona din orasul tau in care trebuie puse acele pliante. Munca este destul de solicitanta din punct de vedere fizic insa in rest e foarte ok. Se castiga binisor si nu trebuie sa lucrezi foarte mult. In jur de 10 ore pe saptamana. Mai mult tu iti faci programul. Ei iti dau un target, gen pana la data de [] trebuie sa fie impartite [] pliante. De acolo incolo, tu iti stabilesti cat vei lucra.