| Claudiu2011 a întrebat:

Pun intrebarea pentru cei care au terminat Universitatea bioterra (specializarea inginerie si management in agroturism si alimentatie publica) sau studentii de acolo sau cei care au habar.Eu vreau sa dau la aceasta ramura ca e singura care o am in orasul focsani si e singura la zi(nu vreau la fara frecventa). Deci ce discipline se fac in primul an de scoala? dupa ce terminam avem vreo "umbra" macar de speranta pentru angajare? stiu ca e particulara dar nu am alta in focsani decat la F.R. si nu vreau

Răspuns Câştigător
| adelynaa a răspuns:

Salut!
Eu sunt la aceeasi specializare ca si tine doar ca sunt in Cluj.Aceasta ramura este din ce in ce mai cautat si se cauta specialisti in acest domeniu. Ce pot sa mai spun in primul an se face microeconomie, analiza matematica, geografie, bazele contabilitatii, bazele turismului, produse alimentare animala, drept social, sociologie, filozofie, utilaje si instalatii in industria turismului. eu cam astea le fac in anul 1