| bleakk a întrebat:

Salut,recent m-am pus sa invat informatica serios(serios fiind mult spus adica eu incep de la 0, sunt clasa a 10-a si am descoperit ca astea e "menirea" mea), am laut o carte de T.I.C de clasa 9a si am inceput sa invat de la Biti incolo,credeti ca ma va ajuta este un inceput bun,alte pareri sugestii,cu siguranta le voi lua in seama, si am mai multe in cap dar am nevoie de ajutor.

4 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Pentru inceput invata algoritmica dupa ce ai invatat bazele unui limbaj(fa probleme de pe infoarena) dupa iti va fi mai usor sa faci programe

| Chrristina a răspuns:

Informatica nu inseamna numai partea de teorie pe care o gasesti in cartea de tic. la informatica se fac probleme, probleme de matematica transpuse in limbaj de programare.

| Radu284 a răspuns:

Poti sa inveti singur. Oricum, ce te invata la scoala la info este "epiderma organului genital masculin", ca sa citez un judecator.

http://www.cprogramming.com/tutorial/c-tutorial.html

| Lavii007 a răspuns:

Informatica e diferita de TIC