| danielmarius23 a întrebat:

Rog serozitate si dau fundita celui mai bun raspuns!
Am luat bacul cu 9 si nu stiu la ce facultate sa dau. Fac si box de performanță dar nu stiu daca ma ajuta cu ceva asta. Îmi doresc ceva in poliție, jandarmi, etc. Ajutati-ma va rog cu niște sfaturi

2 răspunsuri:
| Michaeel a răspuns:

Nu cted ca box-ul te poate ajuta cu ceva... Foarte bine ca practici un sport dar box-ul nu are nicio legătură cu înscrierea la facultate. Ma gândesc ca ai o masa musculara bună de practici box și ți-ar prinde bine în politie sau armata, mai ales dacă zici ca vrei sa dai în acest domeniul. Ai o nota bună la bac și dacă asta vrei sa faci, sa devii jandarm sau polițist, eu zic sa încerci și sa dai la academia de politie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Boxul nu te ajută ca sport pe care îl faci. legat de facultatea respectivă. Simplu est așa. Te prezinți la Academia de poliție la selecție, că la etc nu te poți prezenta. Dacă te acceptă, faci facultatea și ai rezolvat dilema.