| florin926481f a întrebat:

Salut, sa spunem ca termini o scoala sau academie de politie si devii agent, respectiv ofiter, incepi sa lucrezi la o sectie de politie si constati ca nu iti place ce faci.Te poti retrage pur si simplu din politie sau sunt niste conditii speciale?

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, poti demisiona, dar trebuie sa platesti o parte din cheltuielile de scolarizare, daca n-ai lucrat integral perioada prevazuta in contractul de scolarizare.

| Nimeni20192018 a răspuns:

Da, poți sa demisionezi, dar va trebui să restitui cheltuielile de școlarizare. Te sfătuiesc să te gandesti bine.

| Eisenheim a răspuns:

E clar că o alta persoană entuziasmată abia așteaptă să se elibereze un loc happy cum zicea și colegul, probabil vei avea și ceva de plată, nu cunosc date privind acest tip de demisie, dar ca peste tot in orice alt domeniu, in mod sigur există câteva clauze contractuale happy