| Daniel9988 a întrebat:

Sa va prezint inainte de toate situatia:
Miercuri, 15 octombrie 2017, am primul examen scris la specialitate(ca medic).E foarte multa materie,tocesc de dimineata pana seara de cateva luni incoace,iau Omega3, Lecitina,mananc afine si morcovi ca disperatul...Ma gandeam sa nu ma duc acum,sa mai astept pana la sesiunea din primavara, pentru ca nu ma simt pregatit.Imi e frica pur si simplu sa nu ma fac de ras! Sa nu va ganditi ca n-am invatat.De 5 luni dorm cate 5 ore pe noapte!
Dar VOI,daca ati fi in locul meu, ce ati alege?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

15 oct e Sambata nu Miercuri.

Ai invatat atat amar de vreme si renunti pe ultima suta de metri?

| Daniel9988 explică (pentru suntserios):

Stai....Credeam ca azi e luni....La naiba..Vezi ce am ajuns? Doamne fereste laughing)

| DovleacTurbat a răspuns:

Tu trebuie sa stii cel mai bine. Daca nu te simti pregatit nu te duce, DAR ai grija ca pe acest sentiment de "nepregatit" sa nu-l confunzi cu frica, teama, timorarea fata de examen. Tu te cunosti cel mai bine, nu lasa pe altcineva sa decida pentru tine. Un medic bun nu trebuie sa aiba emotii, frica sau mila.

| Daniel9988 explică (pentru DovleacTurbat):

Sunt 3 tratate a cateva mii de pagini.Eu trebuie sa le invat pe toate, iar din alea un milion de pagini, mie imi poate da orice.

| leapșa a răspuns:

Incercarea moarte n-are!
Poate ai noroc si-ti pica ceva ce ai invatat. Ce-ti tot pasa ca te faci de ras? Tu traiesti cu tine sau traiesti cu lumea?
Daca pici, asta e. Dar cel putin ai incercat si ai vazut cum e. Data viitoare vei stii ce-i de facut, vei avea mai putine emotii. Daca nu dai acum examenul asta, mereu te vei gandi "dar daca...".

| Daniel9988 explică (pentru leapșa):

Cred ca ai dreptate...Defpt chiar acum stateam trantit pe canapea cu teancul de carti langa mine, gandindu-ma ce prost as fi daca nu m-as duce.