| Anonim2000288282 a întrebat:

Salut..mai merita sa te faci fotbalist în 2020+?

11 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca ai tarie in instalatie renteaza

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca n-ai invatat carte si scrii "..se mai merita", da. Acolo nu-ti trebuie limba romana.

| Anonim2000288282 explică (pentru Salontanul):

E auto corectorul...haterii ăștia ba frate. judeca asa fără să se gândească

| Salontanul a răspuns (pentru Anonim2000288282):

Tocmai ca autocorectorul de pe TPU nu te-ar fi lasat sa scrii asa daca nu puneai cele doua puncte (care nu-si au rostul, nu exista in gramatica limbii romane) inainte si lipite de cuvant. Autocorectorul de pe telefon a preluat cuvintele dupa obisnuinta ta dar si ala poate fi invins daca esti atent la ce scrii. Cum nu stii gramatica ai dat inainte. Ca sa nu mai spun ca propozitiile de raspuns sunt iarasi o proba a lipsei de gramatica. In mod normal eu ti-as fi sters intrebarea pentru agramatism si acest raspuns la fel. Citeste conditiile si apoi fa comentarii! Cat despre propozitiile: "haterii ăștia ba frate. judeca asa fără să se gândească" te avertizez sa ai grija la vocabular! Jignirile sunt interzise pe aici si se pedepsesc cu avertizment, blocarea pe o perioada sau stergerea contului. Invata sa gandesti si adu-ti aminte de cei sapte ani de acasa inainte de a scrie ceva!

| Anonim2000288282 explică (pentru Salontanul):

Man.punctele astea nu ai cum să le înțelegi pentru ca nu te-ai născut odata cu mine. ești mai mare decât mine cu vreo 30-40 de ani și nu ai cum sa înțelegi...
Nu a fost o jignire.

| Salontanul a răspuns (pentru Anonim2000288282):

E clar! Sa-ti explic ceva: cand ii spui cuiva ca nu intelege sau ca judeca fara sa gandeasca inseamna ca l-ai facut prost. Punctele alea, repet, nu sunt in gramatica limbii romane (sunt doar 3 puncte). Chiar daca sunt mai batran gramatica nu s-a schimbat mult. Ceea ce scrieti voi este o bataie de joc la adresa limbii romane si nici macar in limba engleza nu exista (pentru ca tot o tineti sus cu mersul catre vest). Eu inteleg multe chiar daca sunt batran. Repar calculatoare, lucrez in Linux, etc. Nu am ramas in urma.

| Anonim2000288282 explică (pentru Salontanul):

Bravo frate.fa ce faci în continuare...

| sabin89 a răspuns:

Merită, cum să nu. N-ai văzut câţi bani câştigă Ronaldo sau Mbapee...

| Sn4k3 a răspuns:

Cum sa nu. Se castiga foarte bine si nu are nimeni mari asteptari, ca fotbalul e mort la noi.

| Brizbriz a răspuns:

Evident
daaaar, TRE' sa fii destul de bun pentru liga A
altfel... NU

| Silviullet a răspuns:

E intrebare prosteasca.
Bani se castiga cu caruta in fotbal.