| Hypnose11 a întrebat:

Se poate ca dupa ce faci un liceu cu profil filologie să poti da la Academia Fortelor Terestre? Va rog sa ma lamuriti!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sigur ca poti sustine examenul de admitere, daca indeplinesti conditiile prevazute de regulamentul academiei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu conteaza liceul. Iti trebuie doar diploma de BAC, dupa care vei sustine proba scrisa, cea fizica si examenele psihice si cel de sanatate.

| Hypnose11 explică (pentru anonim_4396):

Ok, dar din cate știu la proba scrisă se da si la matematica, iar la filologie faci matematica doar in clasele a 9-a si a 10-a (cel putin asa e la mine la liceu)...